PSİKOTERAPİ NE İŞE YARAR?

07 Haziran 2017

Psikoterapi,
* Evlilik ilişkisi, flört ilişkisi, aile ve sosyal çevre ile ilişkilerde karşılaştığımız sorunlarda, 
* Çocuk ve ergenlik dönemi sorunlarında, 
* İş hayatında karşılaşılan sorunlarda, 
* Özgüven eksikliği hisseden kişilerin yaşadığı problemlerde, 
* Öfke yönetimi sorunlarında, 
* Obsesif kompulsif bozukluk(takıntı-zorlantı bozukluğu),
* Sosyal fobi ve tüm fobiler,
* Panik bozukluk,
* Travma sonrası stres bozukluğu,
* Anksiyete bozuklukları,
* Depresyon, alkol, madde ve sigara bağımlılığı sorunları,
* Yeme bozuklukları,
* Kişilik bozuklukları,
* Cinsel işlev bozuklukları gibi tüm psikiyatrik tanılarda,
* Güncel hayatta karşılaşılan zorluk ve başarısızlıklarda, kişisel gelişim ve değişim için kullanılan bir konuşma tedavisidir.
Psikoterapi ile bireyler duygu, düşünce ve davranışları hakkında farkındalık kazanarak hayatındaki bir türlü cevaplayamadığı soruları cevaplamak konusunda olumlu gelişim gösterirler. Düşüncelerinin yaşadığı duyguları nasıl yönlendirdiği ve bunların davranışlarına nasıl yansıdığı konusunda bilgi sahibi olarak içerindeki durumu gösteren büyük resmi görmek bireylerin sorunlarını çözmek konusunda kolaylık sağlamaktadır. Kişi büyük resimde gördüklerini yeterince anlamlandırdığında ve terapi odasından çıkarıp güncel hayatına yansıttığında yaşadığı sorunları ortadan kaldırma ya da baş etme konusunda hayati becerilere sahip olacaktır.
Psikoterapi, uzmanı olduğunuz hayatınızı kontrol etme, kendiniz için doğru olan kararlarınızı almanıza, ayağınıza dolanan ve mutlu, huzurlu hissetmenizi engelleyen bağlardan kurtulmanıza ve ruhsal anlamda bunları sürdürecek olgunluğa erişmenize yardımcı olur.
Psikoterapi, bir destek hizmetidir ve sadece problemler için değil, kişisel gelişim, hayat kalitesini artırmak, ilişkilerinizi daha iyi hale getirmek ve var olan kapasitenizi daha iyi yaşamanız için de size profesyonel destek verir.
Psikoterapi, faydasını zaman içinde gösteren bir profesyonel yardım sürecidir. Danışanlar terapi süreci içerisinde, artık sorunlarıyla daha kolay baş edebildiklerini, ilişkilerinin değişip geliştiğini ya da özgüven sorunlarını artık yaşamadıklarını fark ederler. 


Etiket: sistemik psikoterapi, aile terapisi, psikoterapi, ruhsal problemler, çift terapisi, niğde sistemik psikoterapi, niğde aile terapisi, niğde psikoterapi, niğde çift terapisi, niğde psikolojik danışman,