Uzm.Psi.Dan. Eser YAYVAN

       2007 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun oldum ve 2019 yılında yine Çukurova Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde "Lise Öğrencilerinin Kariyer Uyum Yeteneklerinin Bağlanma Stilleri İle İlişkisinin İncelenmesi" konulu tezli yüksek lisansımı tamamladım. Bir süre özel bir kurumda özel eğitim alan çocukların aileleri ile çalıştıktan sonra 2009 - 2013 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde subay rütbesiyle; er-erbaş, sivil memurlar, askeri personel ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti verdim. Bu yıllarda GATA öğretim üyesi Prof.Dr. Kamil Nahit ÖZMENLER tarafından yürütülen ‘İleri Düzey Koruyucu Ruh Sağlığı’ ve Başkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Nesrin HİSLİ ŞAHİN tarafından yürütülen ‘Stres Yönetimi ve İntihar’ adlı sertifika programına katıldım.

         2013 Ocak ayında Adana - Sistemik Psikoterapi Enstitüsü (web adres:sistemikpsikoterapi.org.tr) - Prof. Dr. Turan AKBAŞ aracılığıyla - Almanya - IF Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü’nden her biri dört gün olan iki hazırlık eğitimi ve yaklaşık 4 yıla yayılmış olan Bireysel Psikoterapi, Aile ve Çift Terapisi eğitimi tamamladım. Bu eğitim her biri 5 gün olan 11 kuramsal eğitim ve her biri 2 gün olan 12 süpervizyon eğitimlerini içermektedir. Eğitimler Weinheim Aile Terapi Enstitüsünden gelen Alman eğitimciler (Hagen Böser, Claudia Terrahe-Hecking, Hans Lieb, Cornelia Hennecke) tarafından verilmektedir. Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü 1975 yılında kurulmuş olup Almanya’daki aile ve sistem terapileri alanında eğitim veren en eski enstitüdür.

       Bu eğitimin ardından sistemik terapi yaklaşımı üzerinden devam ederek Sistemik Psikoterapi Enstitüsü Başkanı Prof.Dr. Turan Akbaş tan 5 modül den oluşan Sistemik Cinsel Terapi eğitimini, 2017 Eylül ayında Adana - Sistemik Psikoterapi Enstitüsü (web adres:sistemikpsikoterapi.org.tr)-Prof. Dr. Turan AKBAŞ aracılığıyla - Almanya - IF Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü’nden  her biri 5 gün olan toplamda 6 modül olan Çocuk ve Ergen Terapisi eğitiminin ilk 3 modülünü, 2018 Eylül ayında Weinheim Psikoterapi Enstitüsü Başkanı Dr. Hagen BÖSER tarafından verilen ACT(Kabul ve Kararlılık Terapisi) eğitimini ve 2019-2020 yılında Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından yönetilen  "İlişki Pusulası, Aile Çalışmaları Enstitüsü" den Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi'nin iki modülünü tamamladım.

      Şuanda da 2015 yılında Niğde’de kurduğum Niğde Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nde ve Adana’da Koza Psikoloji’de yetişkinlerle Bireysel Psikoterapi, Aile ve Çift Terapisi çalışmalarımı sürdürmekteyim.

 

Koza Psikoloji Adana Psikoterapi