Uzm.Psk.Dan. Fatime Aydın

          2008 yılında Adana Erkek Lisesi Yabancı Dil Ağırlıklı bölümünden mezun oldum.

      2012 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun olduktan sonra ergenlerle ve aileleri ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir çok kurumda çalıştım.

      2019 yılında yine Çukurova Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde "Lise Öğrencilerinin Kariyer Karar Verme Güçlükleri ile Psikolojik Sağlamlıkları Arasındaki İlişkisinin İncelenmesi" konulu tezli yüksek lisansımı tamamladım.

     Yönelimimi aile ve ilişkisel temelli çalışmalarla sürdürmek için 2014 Ağustos ayında Sistemik Aile terapisi eğitimini almaya başladım. Adana - Sistemik Psikoterapi Enstitüsü (web adres:sistemikpsikoterapi.org.tr) - Prof. Dr. Turan AKBAŞ aracılığıyla - Almanya - IF Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü’nden her biri dört gün olan iki hazırlık eğitimi ve yaklaşık 4 yıla yayılmış olan Bireysel Psikoterapi, Aile ve Çift Terapisi eğitimi tamamladım. Bu eğitim her biri 5 gün olan 11 kuramsal eğitim ve her biri 2 gün olan 12 süpervizyon eğitimlerini içermektedir. Eğitimler Weinheim Aile Terapi Enstitüsünden gelen Alman eğitimciler (Hagen Böser, Hans Lieb, Haja Molter, Cornelia Hennecke, Tom Pinkall) tarafından verilmektedir. Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü 1975 yılında kurulmuş olup Almanya’daki aile ve sistem terapileri alanında eğitim veren en eski enstitüdür.

     2015 yılından beridir Adana’da Sistemik Psikoterapi Enstitüsünde ve 2020 yılından beri de Koza Psikoloji’de yetişkinlerle Bireysel Psikoterapi, Aile ve Çift Terapisi çalışmalarımı sürdürmekteyim.


Koza Psikoloji Adana Psikoterapi